2020. március 2., hétfő

Lázár Ervin Program

A magyar kormány támogatásával új program indult 2019. év végétől.  A Lázár Ervin Program célja, hogy a diákok a tanórákon kívül játszva, szórakozva is ismereteket szerezhessenek. Ennek érdekében  az összes általános iskolás tanuló számára lehetőség lesz, hogy évente egyszer eljuthasson színházi, tánc- vagy cirkuszi előadásra, őshonos állatok bemutatóhelyeire.

Iskolánk tanulói közül a 3. és 5. osztályosok a szombathelyi Weöres Színházban a A Padlás c. darabot láthatták (3. oszt. január 6-án 10.00, 5. oszt. jan. 8. 13.30 órakor).
Az 1. és 2. osztály március 19-én a 9.00 órás előadáson a Mesebolt Bábszínház előadásában A gyáva kistigris c. mesét nézheti meg Szombathelyen.
Március 30-án a 8. osztályosok a Pesti Magyar Színházban A Rómeó és Júlia c. drámára kaptak jegyet, majd április 24-én a 6. osztályosok a Fővárosi Nagycirkuszba utazhatnak.
A 4. és 7. osztályosok koncertre való eljutása még szervezés alatt . 
A szervező munkát az intézmények és az előadók közt a szombathelyi tankerület végzi, helyi koordinátor bevonásával.


2020. január 28., kedd

Farsang 2020


Rumi Rajki István Kulturális napok


"A rumi születésű neves szobrászművészről elnevezett Rumi Rajki István Kulturális Napokat minden évben a magyar kultúra napja alkalmából szervezik meg. Az idei a huszadik programsorozat.
A vasárnap délutáni megnyitón dr. Balázsy Péter megyei jegyző köszöntőjében felidézte azt a pillanatot, amikor Kölcsei 1823. január 22-én befejezte a Himnuszt. A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük ezen a napon. A jegyző kiemelte a kultúra nemzetmegtartó jelentőségét, erejét.
A fellépők sorát meglepe­tésként két tanár – a rumi iskola irodalmi csoportjának vezetője, dr. Horváthné Farkas Ibolya és a Rumi Női kar vezetője, Várhelyi Zoltán – zenés műsora nyitotta meg. Az iskola irodalmi csoportjának diákjai kortárs műveket adtak elő. Ezt követte a Rumi Női Kar összeállítása. Vendégfellépőként a Gencsapátiban működő Kópic Néptánccsoport zárta a programot. Kísért a Boglya Népzenei Együttes.
Az ünnepélyes megnyitót követően a művelődési házban Tóth Csaba Munkácsy-díjas festőművész ajánlotta a közönség figyelmébe A világ a festők szemével című kiállítást, amelyet Lökkös József és Katona László műveiből rendeztek.
A Rumi Rajki István Kulturális Napok programjában a héten az iskolai programoké lesz a főszerep. A térség iskolái számára két versenyt is hirdettek. Ma képzőművészeti témájú vetélkedő lesz Rumi Rajki István műveihez kapcsolódóan. Szerdán komplex tanulmányi versenyre kerül sor."



Fotó: Szendi Péter

2019. november 21., csütörtök

Rumi Rajki István megemlékezés

Október 24-én emlékeztünk meg a szobrász Rumi Rajki Istvánról. Iskolánk névadója sírjánál koszorút helyeztek el iskolánk tanulói és dolgozói.





Fotó: Rodler Bálint

Október 23.

A nemzeti ünnep alkalmával dr. Horváthné Farkas Ibolya pedagógus készítette fel a gyermekeket az ünnepi műsor előadására. A felsős diákokból álló csoport színvonalas összeállítással emlékezett meg az 1956-os eseményekről.




Forrás:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1092862094380307&set=pcb.1092871241046059&type=3&theater

2019. október 5., szombat

Állatok Világnapja

Idei évben a Fekete István Állatvédő Egyesület munkatársai érkeztek iskolánkba Sümeghiné Károly Hajnalka (igazgatóhelyettes asszony) meghívására. A felelősségtudatos állattartásról hallhattak a gyerekek előadást, majd filmvetítést tekinthettek meg. Lehetőség volt az előadókkal érkező kutyák simogatására, sétáltatására. A gyermekek állateledelt küldtek a menhelyi állatoknak.
Sok gyerek szívesen hazavitte volna a gazdátlan kutyusokat!









Október 6.

Iskolánk 5. osztályos diákjai jelenlegi (Gyurkóné Kirizs Erika) és alsós osztályfőnökük (Tamás Csilla) segítségével megemlékező műsort tartottak iskolánk tanulói és dolgozói részére. Az aradi 13 vértanú emlékére verseket, dalokat tanultak, felelevenítették a hősök utolsó perceit.